Okolica

Muszyna w zimowej scenerii
Autor filmu: Positive Colors Studio
Malowniczo położona wśród szczytów i potoków górskich
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna malowniczo położona wśród szczytów i potoków górskich, obejmuje gęsto zalesiony obszar na południu Beskidu Sądeckiego w dolinie rzeki Poprad, Szczawnik i Muszynka. Charakteryzuje się łagodnym, górskim klimatem, który korzystnie wpływa na schorzenia układu oddechowego i odpornościowego.
Stan psychiczny natomiast łagodzi kontakt z pięknem przyrody, cisza, spokój oraz możliwości uprawiania turystyki aktywnej na świeżym powietrzu w nieskażonym środowisku. Muszyna słynie ze znakomitych wód mineralnych, wykorzystywanych w celach leczniczych i profilaktycznych. Muszyna to również idealna baza noclegowa podczas górskich wędrówek po Beskidach.
Dowiedz się więcej kiedy i dlaczego warto odwiedzić Muszynę!

ZIMĄ łagodne zbocza górskie stanowią wspaniałe zaplecze dla uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Polecamy najnowszy kompleks narciarski „Dwie Doliny” łączący Muszynę-Szczawnik z Wierchomlą, stację narciarską z koleją gondolową w Krynicy Zdroju oraz dostępne wyciągi narciarskie w Powroźniku, Złockiem i Tyliczu. Niewątpliwą frajdą są zimowe kuligi po urokliwych i zaśnieżonych duktach leśnych, zakończone biesiadą z ogniskiem i kiełbaskami. Zapraszamy także na lodowisko z wypożyczalnią na Zapopradziu, które jest nową zimową atrakcją Muszyny.

LATEM można uprawiać turystykę pieszą i rowerową oraz korzystać z nowoczesnego kompleksu basenów na Zapopradziu oraz kąpielisk na rzece Szczawnik i Poprad, krytych basenów, kortów tenisowych i boisk. Wszystkich wielbicieli rolek i deskorolek serdecznie zapraszamy do bezpłatnego SkateParku na Zapopradziu w Muszynie. Miłośnicy koni mogą korzystać z przejażdżek konnych bryczkami, jak i wierzchem. Turyści mają także możliwość uczestniczyć w spływach kajakowych rzeką Poprad oraz wycieczkach na Słowację i Węgry. Istnieje tu też prawdziwy raj dla wędkarzy, myśliwych oraz grzybiarzy.

O KAŻDEJ PORZE ROKU można odbyć spacer ścieżkami rezerwatu lipowego „Obrożyska” lub na górę Malnik, z której rozciąga się wspaniały widok na miasteczko i zakole Popradu, a także na pasmo Tatr z najbardziej wysuniętym na północ szczytem – Sławkowskim Wierchem. Miłośników przyrody zachęcamy do odwiedzenia licznych pomników przyrody, w tym mofety – jednego z nielicznych na skalę europejską, oddechu ziemi. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także darmowy, monitorowany, ogólnie dostępny Fitness Park na powietrzu z widokiem na potoczek.

Okolica
- W Muszynie warto zobaczyć
XV w. kościół obronny z gotyckimi rzeźbami, połemkowskie cerkwie, cmentarz żydowski z XIX w. i muzeum regionalne oraz podążyć szlakiem dawnego „klucza muszyńskiego”, na którym znajduje się zespół dworski z XVIII w. z kordegardą i ruiny zamku z XIV w. na Górze Basztowej.
+ Imprezy regionalne
W sezonie letnim w Muszynie odbywają się różne imprezy regionalne typu "Popradzka Majówka", „Festyn nad Popradem”, Noc Świętojańska nad Popradem”, Święto Wód Mineralnych”, „Jesień Popradzka”.
+ Miasto ogrodów
Zapraszamy do odwiedzenia ogrodów zmysłów i ogrodów miłości, a także nowootwartych ogrodów biblijnych
+ Więcej informacji
Po szczegółowe informacje zapraszamy na www.muszyna.pl
Ogrody zmysłów
noclegi w muszynie
Ruiny zamku
pokoje muszyna okolice
Rzeka Poprad
kwatery muszyna